Witcher 3 bile gerisinde kaldı: Cyberpunk 2077’nin toplam satış rakamı açıklandı

Cyberpunk 2077’nin 2.0 güncellemesinin ve Phantom Liberty genişleme paketinin büyük beğeni toplamasıyla CD Projekt RED, oyun toplulukları arasındaki popülaritesini yeniden artırdı. Şirket, yatırımcılara yaptığı bir sunumda, bilimkurgu RPG’sinin bir önceki projesi The Witcher 3’ten çok daha hızlı sattığını açıkladı.

Cyberpunk 2077 şu ana kadar 25 milyondan fazla kopya sattı. Şirket bir yıldan biraz daha uzun bir süre önce oyunun 20 milyon sınırını aştığını açıklamıştı. Son beş milyon oyuncu ise son 12 ay içinde oyuna geldi.

The Witcher 3: Wild Hunt’ın son satış rakamları 50 milyon gibi etkileyici bir rakama ulaşmış olsa da hayranların en sevdiği RPG’nin 25 milyon satış rakamına ulaşması neredeyse beş yıl sürmüştü; Cyberpunk 2077 ise bu rakama üç yıl içinde ulaştı.

Cyberpunk 2077, lansmanındaki güçlü satışlara rağmen, özellikle son nesil konsol sürümlerinde görülen büyük performans sorunları ve hatalar nedeniyle oldukça tartışmalı bir başlangıca sahne olmuştu. Hatta Sony, tartışmaların en yoğun olduğu dönemde oyunu bir süreliğine PlayStation mağazasından kaldırdı.

Bir zafer de Cyberpunk 2077 Phantom Liberty’den

Sunumdaki bir diğer etkileyici satış istatistiği Cyberpunk 2077 Phantom Liberty içindi. Genişleme paketi yalnızca bir hafta önce yayınlandı, ancak bu süre içinde Idris Elba’nın başrolde olduğu casus-gerilim genişleme paketi tüm platformlarda üç milyon kopya sattı.

CD Projekt, bu üç milyon rakamının %68’inin PC platformlarından (%10’u CD Projekt’in kendi GOG mağazasından) geldiğini söyleyerek bir satış dökümü de paylaştı. Satışların %20’si PlayStation 5’ten, %13’ü ise Xbox Series X|S platformlarından geldi.

Phantom Liberty’nin Cyberpunk 2077’nin tek genişleme paketi olması planlanırken, CD Projekt RED şimdiden bir devam oyunu planladığını duyurdu. Kod adı Projekt Orion olan devam oyunu, stüdyoya göre şu anda konsept tasarım aşamasında.

Distopik bilimkurgu evreninden daha fazlasını isteyenler içinse, bir film üzerinde çalışılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir